Sesje plenerowe - rodzinne

Czas pędzi jak szalony. Lata lecą, dzieci dorastają, wspomnienia powoli się zacierają. Czy jest jakiś sposób, by zachować je na dłużej? Tak, od czego w końcu jest fotografia oraz sesje rodzinne? Dzięki nim w każdej chwili będzie można wrócić do dawnych dni i powspominać czas spędzony razem!

Read more

Jak przygotować się do sesji ciążowej?

Drogie mamusie.

Te wyjątkowe chwile, kiedy przygotowujecie się, drogie mamy, do przyjścia na świat nowej istoty, to okres wyjątkowo wymagający.

Każda z Was inaczej przechodzi poszczególne etapy ciąży, zmierzacie się z różnymi trudnościami.

Bez względu na to jak się czujecie, czy kwitnąco, czy zmagacie się na codziennymi np nudnościami, macie jedną cechę wspólną- wyglądacie pięknie :)!.

Read more

Fotografia kobieca jest moją kolejną wielką, życiową pasją

Nie sztuką jest zrobić zdjęcie zawodowej modelce, sztuką jest wydobyć z każdej dziewczyny/kobiety to coś czego być może ona sama nie dostrzega. Mam tak zwane oko, potrafię dostrzec piękno w każdej z Was.

Jestem osobą otwartą, szczerą z dużą empatią, umiejętnie wczuwam się w Wasz klimat, osobowość i działam tak żebyście czuły się na zdjęciach wyjątkowe.

Bez nawiązania dobrego kontaktu wprowadzenia elementu zabawy - taka sesja będzie nieudana. Każda z nas ma swoje atuty jak i wady, moje sokole oko potrafi wychwycić kiedy najpiękniej mogę Was uchwycić, podpowiadam zawsze, co zrobić żeby to zdjęcie było jeszcze lepsze - to na prawdę dobra współpraca, zaufanie i zabawa. Czasami nawet tańczymy do muzyki, którą lubicie, żeby pozbyć się niepotrzebnej krępacji.

Przed sesją najczęściej słyszę: „z wielką chęcią przyjadę do Pani na sesję kobiecą kiedy schudnę..;)” - Drogie Panie - tuszą, jakimikolwiek defektami proszę się nie przejmować od tego jest PHOTO SHOP ;).

Stylizację uzgadniam telefonicznie, proszę zawsze o podesłanie zdjęcia przed sesją - podpowiadam do jakiego typu urody co by pasowało itd.

Robię zdjęcia w swoim studiu, plenerze, w Waszych domach, gdzie możesz poczuć się jak na wakacjach w najlepszym hotelu. A makijażystka, z którą współpracuje zrobi z Ciebie bóstwo, którym wiadomo, że i tak już jesteś.

Co tu dużo pisać - nie zwlekajcie i przybywajcie, oddajecie się w ręce specjalistki. Nieskromnie przyznam, że moje kobiece zdjęcia pomogły niektórym poznać nową miłość, założyć rodzinę, wyjść z kryzysu, spotkać drugą połowę. Jeżeli nie wierzycie - sprawdźcie to same - zaręczam, będziecie zadowolone.

Fotografia noworodkowa jako wspaniały sposób na pamiątkę

Nastał ten długo wyczekiwany moment, kiedy na świat przyszła ta maleńka, śliczna istotka. Pełne magii chwile warte są upamiętnienia, gdyż tak szybko mijają i... nigdy nie wrócą. Doskonałym sposobem na uwiecznienie pierwszych dni życia jest z pewnością profesjonalna fotografia noworodkowa.

Fotografia noworodkowa - by na zawsze mieć pamiątkę

Moda na sesje ciążowe i niemowlęce przywędrowała do Polski z Zachodu i cieszy się ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego, każdy rodzic, babcia czy dziadek chce mieć na pamiątkę zdjęcie swojej ukochanej córeczki albo wnuczka, by po latach, kiedy dziecko już dorośnie, móc wspominać te pierwsze, wspólnie spędzone momenty. Kadr z sesji z uroczym bobasem w czapeczce królika albo maleńkim dzieciątkiem śpiącym w koszyku można bez problemu wywołać w dużym formacie, tworząc w ten sposób wyjątkowy obraz, który zawiśnie w salonie albo pokoiku maluszka.

Sesja noworodkowa – co trzeba wiedzieć?

Wszystko zaczyna się tak naprawdę od wyboru fotografa. W trosce o bezpieczeństwo malucha najlepiej zgłosić się do kogoś, kto ma duże doświadczenie w robieniu sesji noworodkowych - wtedy mamy pewność, że odbędzie się ona w przyjaznych i komfortowych dla małego modela warunkach. Tego typu zdjęcia wykonuje się zazwyczaj w pierwszych dwóch tygodniach życia. Dlaczego akurat wtedy? Bo jest to czas, kiedy dziecko pamięta ułożenie z brzucha mamy, przyjmuje pozycje embrionale, które fotograf zaawansowany powinien wykorzystać do umiejętnego ułożenia w sposób przede wszystkim bezpieczny i estetyczny. Dodatkowo w pierwszych dwóch tygodniach łatwiej przygotować ujęcie maluszka , który jeszcze nie boryka się z kolkami i wysypkami, a ponadto ma mniej wrażliwy słuch i wzrok. Sesje noworodkowe wykonuje się zwyczajowo w studio lub w zaciszu domu, choć niekiedy rodzice pragną, by fotograf był obecny już w szpitalu. Zapewniamy oryginalne stroje, akcesoria , które stworzą przepiękną scenografię i pozwolą przede wszystkim ukazać piękno dziecka, jego cechy, najważniejsze pierwsze chwilki.

Jak przygotować się do zdjęć

Z noworodkiem bardzo trudno ustalić jakieś szczegóły, dlatego też trzeba być przygotowanym dosłownie na wszystko i zarezerwować na sesję nawet kilka godzin! Jeśli poznaliśmy już dobowy rytm maluszka, to umówmy się z fotografem na taką porę, gdy będzie on po posiłku. Warto, by rodzice zabrali ze sobą wszelkie akcesoria niezbędne do zmiany pieluszki, zapasowe ubranko, kocyk do przykrycia, mleko, smoczek i wszystkie inne przedmioty, które zapewnią niemowlakowi komfort jego osobistych rzeczy i znajomych zapachów. Zapewniamy oryginalne stroje, akcesoria , które stworzą przepiękną scenografię i pozwolą przede wszystkim ukazać piękno dziecka, jego cechy, najważniejsze pierwsze chwile.

Przygotowania do sesji noworodkowej

Jeżeli karmisz proszę o odciągnięcie mleka na sesje. Proszę tez przygotować smoczek- nawet jeśli go maluch nie używa - jest niezbędny do sesji - dziecko nie będzie go pamiętać. Ja usypiam maleństwa i muszę mieć jakąś pomoc w postaci smoczka lub butli. Proszę maluszka ubrać w wygodny pajacyk, przygotować pieluszki ( z 8 na wszelki wypadek) chusteczki czyli standard jak w podróży :-) Potrzebne tez będą pieluchy, tetrowe do owinięcia, takie większe. Proszę nie kremować dziecka przed sesją.

Bardzo ważne, żeby jeśli się dało przetrzymać je troszkę, żeby to drugie karmienie odbyło się przy mnie. Pijąc mleko dziecko oswoi się z nową osobą - tak zawsze zaczynam sesję :-)

W przypadku starszego rodzeństwa zdjęcia rodzinne mogą być na początku lub na koniec sesji :-) Na czas sesji noworodkowej należy ze starszym rodzeństwem pojechać np. do zoo lub lody, słowem - zapewnić mu atrakcje, żeby się nie nudziło i nie przeszkadzało mamie podczas sesji noworodkowej.

Proszę pamiętać o naturalnych paznokciach, lub lakierze typu french i spójnej stylizacji z mężem (np. jak jeansy i białe koszulki bawełniane to razem, żeby nie było kontrastu) najlepiej rzeczy niewzorzyste, dzianinowe, spójne kolorystycznie .