Przygotowanie

Ponieważ fotografia noworodkowa jest najbardziej wymagającą sesją pozwoliłam sobie na wyodrębnienie osobnego bloku tematycznego, który pomoże się do niej przygotować.

Zdjęcia wykonywane są w domowym zaciszu lub w profesjonalnie przygotowanym studio fotograficznym, gdzie dziecko się dobrze czuje, panuje bezstresowa atmosfera. Jako fotograf współpracuje ściśle z mamą dziecka- wspólnie dostosowujemy się do harmonogramu dnia maleństwa. Dlatego taka sesja może trwać od 3 do 5 godzin gdzie nie ma pośpiechu a noworodek może sobie spokojnie spać. Zasadniczo taka sesja powinna odbyć się między 5 a 10 dniem życia dziecka ze względu na łatwość jego uśpienia. Dziecko ma zapewnione bezpieczeństwo, ciepło oraz ciekawe aranżacje stylizacyjne, które umilają mu sen.

Jeżeli chodzi o przygotowanie siebie i dziecka to należy dziecko nakarmić przed rozpoczęciem sesji, utrzymać jak najdłużej aktywne przed moim przyjazdem ubrane najlepiej w ubranko typu pajacyk, żeby nie zdejmować nic przez główkę maluszka. Pod pajacykiem powinno mieć tylko pieluszkę, mama natomiast powinna zaopatrzyć się w smoczek nawet jeśli dziecko go nie używa.

Nie zapominając o rodzicach jeśli mama lub tata chcieliby zrobić sobie zdjęcia z maleństwem proszę o odpowiednie ubranie się w niewzorzyste stroje- które nie odwrócą uwagi od dziecka, jak również zadbanie o estetykę dłoni, mamom polecam naturalny kolor lakieru do paznokci oraz lekki, subtelny make-up.

Zapewniam wszelkie dodatki tj: czapeczki, opaski ubranka, narzuty, pledy, koszyczki itp.

W przypadku pozostałych sesji zapewniam tak jak powyżej wszystkie akcesoria które są moją własnością, jeżeli rodzice będą chcieli wykorzystać jakieś swoje ulubione ubranka dziecięce jestem otwarta na wszelkie pomysły i konstruktywną współprace.

Poniżej, krótki film z sesji aby ją Państwu choć trochę zobrazować: