Fotografia noworodkowa jest fotografią wyjątkową nie tylko dla rodziców chcących uwiecznić pierwsze tygodnie życia ich dzieciaczka, ale także dla mnie, gdyż pozwala mi zatrzymać na zawsze zależność, lekkość i błogość. Nigdy później, mimo, że dzieci zawsze są słodkie, nie można ich uchwycić - po prostu już ich nie ma, a ich miejsce zajmują inne, równie niepowtarzalne i fascynujące atrybuty wieku.

Zdjęcie śpiącego noworodka

Wykonana przeze mnie fotografia noworodkowa nie jest fotografią szablonową. Nigdy nie opieram się na wcześniej założonym scenariuszu, gdyż uważam, ze życia nie da się wyreżyserować. A fotografia to życie. Wy wpuszczacie mnie za jego kulisy i pozwalacie dokumentować co chcecie i jak chcecie. Ja jedynie mogę pomóc, zaproponować kierunek i finalnie dać Wam wspomnienia, o jakich marzyliście. Najważniejszym dla mnie aspektem takiej sesji jest bezpieczeństwo maluszka i wynikający z niego komfort rodziców, dlatego na zdjęcia umawiamy się w miejscu, gdzie maluszkowi jest najlepiej - u Was w domu. Wykonywana przeze mnie fotografia noworodkowa nie trwa chwili. Aby uchwycić najsłodsze minki Waszego dziecka potrzebuję kilku godzin. Lecz nie martwcie się, dzidziuś będzie prawdopodobnie spał i nawet nie zauważy mojej obecności. W przerwach jego snu zmienimy aranżację, może też mama założy mu Wasze ulubione ubranka? A może wybierzecie coś, spośród moich akcesoriów? Jedno jest pewne, efekt Was zaskoczy a zdjęciami będziecie się chwalić długie lata.

Noworodek w pieluszce

Często zmęczone ostatnimi wydarzeniami nie pomyślimy nawet by uwiecznić małe-wielkie szczęście, jakie nas spotkało. Pospieszne zdjęcie telefonem, gdy dzidziuś śpi zawinięty w kocyk, w niczym nie przypomina zrobionego przez profesjonalistę zdjęcia noworodków. I choć wkładasz w nie całe serce, nigdy nie będzie w pełni oddawało piękna i niewinności Twojego dziecka.

Śpiący noworodek z opaską

Zdjęcia noworodków są dla mnie fotografią szczególną, nie tylko ze względu na bardzo ograniczony czas, w którym można je robić, ale też na atmosferę panującą wokół małego modela. Nie do opisania uczucia, którymi pachnie w całym domu niczym świeżo upieczonym ciastem czekoladowym, wpatrzone w maleństwo dwie pary zakochanych oczu rodziców i ja, łapiąca aparatem te chwile. Dla Was to jedyna w swoim rodzaju pamiątka, dla mnie zaszczyt, że pozwoliliście mi uczestniczyć w pierwszych dniach życia Waszego maleństwa. Sesja, którą dla Was zrobię odbędzie się w miejscu najbezpieczniejszym dla dzidziusia – w jego domu. Będzie prawdopodobnie trwać kilka godzin, lecz nie martwcie się, maleństwo się nie zmęczy. Będzie sobie spokojnie spało, podczas kiedy ja będę po cichutku robić mu zdjęcia, uwieczniając najdrobniejsze grymasy jego małej buźki. Gdy się przebudzi zmienimy aranżację i pozwolimy mu znów słodko zasnąć. Tego typu sesje zazwyczaj ograniczają się do uwieczniania śpiącego malucha, przecież w tym czasie dzidziuś tego właśnie najbardziej potrzebuje. Spokojny sen to coś, co sprawia, że zdjęcia noworodków są tak słodkie.

Śpiący noworodek w czapce