Fotografia noworodkowa jako wspaniały sposób na pamiątkę

Nastał ten długo wyczekiwany moment, kiedy na świat przyszła ta maleńka, śliczna istotka. Pełne magii chwile warte są upamiętnienia, gdyż tak szybko mijają i... nigdy nie wrócą. Doskonałym sposobem na uwiecznienie pierwszych dni życia jest z pewnością profesjonalna fotografia noworodkowa.

Fotografia noworodkowa - by na zawsze mieć pamiątkę

Moda na sesje ciążowe i niemowlęce przywędrowała do Polski z Zachodu i cieszy się ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego, każdy rodzic, babcia czy dziadek chce mieć na pamiątkę zdjęcie swojej ukochanej córeczki albo wnuczka, by po latach, kiedy dziecko już dorośnie, móc wspominać te pierwsze, wspólnie spędzone momenty. Kadr z sesji z uroczym bobasem w czapeczce królika albo maleńkim dzieciątkiem śpiącym w koszyku można bez problemu wywołać w dużym formacie, tworząc w ten sposób wyjątkowy obraz, który zawiśnie w salonie albo pokoiku maluszka.

Sesja noworodkowa – co trzeba wiedzieć?

Wszystko zaczyna się tak naprawdę od wyboru fotografa. W trosce o bezpieczeństwo malucha najlepiej zgłosić się do kogoś, kto ma duże doświadczenie w robieniu sesji noworodkowych - wtedy mamy pewność, że odbędzie się ona w przyjaznych i komfortowych dla małego modela warunkach. Tego typu zdjęcia wykonuje się zazwyczaj w pierwszych dwóch tygodniach życia. Dlaczego akurat wtedy? Bo jest to czas, kiedy dziecko pamięta ułożenie z brzucha mamy, przyjmuje pozycje embrionale, które fotograf zaawansowany powinien wykorzystać do umiejętnego ułożenia w sposób przede wszystkim bezpieczny i estetyczny. Dodatkowo w pierwszych dwóch tygodniach łatwiej przygotować ujęcie maluszka , który jeszcze nie boryka się z kolkami i wysypkami, a ponadto ma mniej wrażliwy słuch i wzrok. Sesje noworodkowe wykonuje się zwyczajowo w studio lub w zaciszu domu, choć niekiedy rodzice pragną, by fotograf był obecny już w szpitalu. Zapewniamy oryginalne stroje, akcesoria , które stworzą przepiękną scenografię i pozwolą przede wszystkim ukazać piękno dziecka, jego cechy, najważniejsze pierwsze chwilki.

Jak przygotować się do zdjęć

Z noworodkiem bardzo trudno ustalić jakieś szczegóły, dlatego też trzeba być przygotowanym dosłownie na wszystko i zarezerwować na sesję nawet kilka godzin! Jeśli poznaliśmy już dobowy rytm maluszka, to umówmy się z fotografem na taką porę, gdy będzie on po posiłku. Warto, by rodzice zabrali ze sobą wszelkie akcesoria niezbędne do zmiany pieluszki, zapasowe ubranko, kocyk do przykrycia, mleko, smoczek i wszystkie inne przedmioty, które zapewnią niemowlakowi komfort jego osobistych rzeczy i znajomych zapachów. Zapewniamy oryginalne stroje, akcesoria , które stworzą przepiękną scenografię i pozwolą przede wszystkim ukazać piękno dziecka, jego cechy, najważniejsze pierwsze chwile.

Przygotowania do sesji noworodkowej

Jeżeli karmisz proszę o odciągnięcie mleka na sesje. Proszę tez przygotować smoczek- nawet jeśli go maluch nie używa - jest niezbędny do sesji - dziecko nie będzie go pamiętać. Ja usypiam maleństwa i muszę mieć jakąś pomoc w postaci smoczka lub butli. Proszę maluszka ubrać w wygodny pajacyk, przygotować pieluszki ( z 8 na wszelki wypadek) chusteczki czyli standard jak w podróży :-) Potrzebne tez będą pieluchy, tetrowe do owinięcia, takie większe. Proszę nie kremować dziecka przed sesją.

Bardzo ważne, żeby jeśli się dało przetrzymać je troszkę, żeby to drugie karmienie odbyło się przy mnie. Pijąc mleko dziecko oswoi się z nową osobą - tak zawsze zaczynam sesję :-)

W przypadku starszego rodzeństwa zdjęcia rodzinne mogą być na początku lub na koniec sesji :-) Na czas sesji noworodkowej należy ze starszym rodzeństwem pojechać np. do zoo lub lody, słowem - zapewnić mu atrakcje, żeby się nie nudziło i nie przeszkadzało mamie podczas sesji noworodkowej.

Proszę pamiętać o naturalnych paznokciach, lub lakierze typu french i spójnej stylizacji z mężem (np. jak jeansy i białe koszulki bawełniane to razem, żeby nie było kontrastu) najlepiej rzeczy niewzorzyste, dzianinowe, spójne kolorystycznie .