Jak przygotować się do sesji ciążowej?

Drogie mamusie.

Te wyjątkowe chwile, kiedy przygotowujecie się, drogie mamy, do przyjścia na świat nowej istoty, to okres wyjątkowo wymagający.

Każda z Was inaczej przechodzi poszczególne etapy ciąży, zmierzacie się z różnymi trudnościami.

Bez względu na to jak się czujecie, czy kwitnąco, czy zmagacie się na codziennymi np nudnościami, macie jedną cechę wspólną- wyglądacie pięknie :)!.

Taką prawidłowość obserwuję już od 7 lat wykonując sesje ciążowe, wszystkie przyszłe mamusie zaskakują mnie swoim blaskiem, kiedy to praca kobiecych hormonów wydobywa z każdej z Was piękno.

Choć okres oczekiwania na maleństwo bywa czasami trudny, warto udokumentować go w obiektywie aparatu. Taką sesję najlepiej wykonać jak jest już wyraźny brzuszek, od 7 miesiąca ciąży.

To od Was zależy w jakim stylu chciałybyście być sfotografowane, boho, glamour, naturalnie, a może bardziej sensulanie- na jednej sesji potrafię zrobić cały przekrój stylizacji Wy decydujecie.

Zdjęcia z okresu ciąży pozwalają na uwiecznienie całego ogromu emocji i uczuć, które towarzyszą przyszłym rodzicom w tym magicznym czasie.

Jak jednak przygotować się do sesji brzuszkowej, by fotografie wyszły naprawdę dobrze? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Optymalny czas

Najlepszym momentem na wykonanie tego typu zdjęć jest okres od 7do 8 miesiąca ciąży, oczywiscie bywały klientki na sesjach w 9 miesiącu bo np jeszzce woda się nie zabrała i dobrze się czuły.

Wtedy to kobieta czuje się zwykle na tyle dobrze, by znieść 1 –1,5 godzinną sesję, a brzuszek jest widoczny i w dodatku pięknie zaokrąglony. W późniejszym czasie mamie może dokuczać opuchlizna, istnieje również ryzyko, że maluch postanowi przyjść na świat nieco wcześniej niż było to zaplanowane. Jeśli chodzi natomiast o konkretną porę, to najpiękniej, szczególnie w plenerze, wychodzą zdjęcia zrobione w tzw. złotej godzinie, czyli tuż po wschodzie lub przed zachodem słońca, choć oczywiście można wykonać fotografie w innym terminie – profesjonalista jest przygotowany na wszystko i nie boi się żadnych wyzwań!

Studio, dom, a może plener?

Zdjęcia ciążowe można wykonywać w praktycznie dowolnym miejscu. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza sesje plenerowe, przyznam, że są mi najbliższe -kocham przyrodzę zawsze zabieram pary na łono natury , jest intymnie i wyjątkow co daje klimat nietuzinkowych fotografii.

Pełne emocji fotografie powstają również w domu – we własnych “czterech kątach” mamy czują się najbardziej komfortowo. Piękne zdjęcia ciążowe mogą być zrobione także w odpowiednio zaaranżowanym i przygotowanym studio- najcześciej w studio działam w zimnej porze roku.

Razem czy osobno?

Na sesję ciążową można przyjść w pojedynkę, zabrać partnera czy rodzeństwo nienarodzonego maleństwa, wszystko zależy od osobistych preferencji przyszłej mamy. Decydując się na zdjęcia rodzinne należy pamiętać o tym, by stroje wszystkich modeli były ze sobą spójne stylistycznie.

Przed każdą sesję ustalamy skrupulatnie Waszą stylizację.

Przygotowania do sesji ciążowej – o czym pomyśleć?

Zanim przyszła mama stanie przed obiektywem aparatu, konieczne są pewne przygotowania. Makijaż powinien być w miarę naturalny, jednak warto postawić na jakiś mocniejszy akcent w postaci podkreślonych oczu czy ust. Jeśli chodzi o ubrania, to panuje tu dowolność: panie szczególnie często decydują się na zdjęcia w obcisłych i luźnych sukienkach, ale też i w spodniach czy zmysłowej bieliźnie. Na sesję brzuszkową można zabrać kilka zestawów ubrań i podjąć ostateczną decyzję po konsultacji z fotografem. Dysponuję sukienkami do sesji ciążowych, ale każda klinetka musi zabrac tezż osobistą stylizację chociażby bieliznę , kimonko itp każda z Was ma swój rozmiar i ubranie w którym chciałaby być zapamiętana.

Przyjmuje się, że na zdjęciach brzuszkowych modele mają gołe stopy, panuje swoboda i duża naturalność. Należy również przemyśleć - ewentualnie przygotować bardziej nietypowe - gadżety. Popularne są m.in. balony, maleńkie buciki czy śpioszki i zdjęcia z USG, oprócz rodzinki warto zabrać ze sobą na sesję ukochangeo pupila.

Taka sesja to przede wszystkim pamiątka dla dziecka, doskonała odskocznia od codzienności, forma relaksu i dobrej zabawy.

Serdecznie zapraszam :)